Ciąża i macierzyństwo uwiecznione na zdjęciach

Rozpowszechnienie się wysokiej klasy aparatów fotograficznych wbudowanych w telefony komórkowe sprawiło, że nasze zapotrzebowanie na usługi fotografów wyraźnie spadło.

Skoro sami jesteśmy w stanie bez większego problemu uwiecznić imprezę rodzinną czy jakiś wyjazd i nie będą to zdjęcia, które ledwie co na takie miano zasługują, po co w ogóle profesjonalni fotografowie? Do podobnego wniosku doszli sami profesjonaliści, którzy na taką sytuację zareagowali najlepiej, jak to tylko było możliwe – poprzez podnoszenie kompetencji i daleko idącą specjalizację.

Fotograf ciążowy i fotograf noworodkowy

pregnancy-775041_1920

Fotografowie ciążowi i fotografowie noworodkowi z miasta Poznań, często w jednej osobie, to nowi specjaliści na rynku, którzy swoje usługi oferują rodzinom spodziewającym się dzieci. Te usługi to oczywiście sesje ciążowe oraz odbywające się kilka tygodni po nich sesje noworodkowe. Typowa sesja ciążowa ma miejsce w ostatnim miesiącu przed narodzinami, a sesja noworodkowa powinna się obyć w pierwszym miesiącu po narodzinach, by uzyskać oczekiwany efekt. – savethemoment.photo/tag/fotograf-ciazowy-poznan

Nie chodzi tutaj oczywiście tylko o proste fotografowanie, ponieważ z prowadzeniem rodzinnego bloga każdy poradzi sobie znakomicie we własnym zakresie. Fotografia ciążowa w mieście Poznań to znacznie więcej, ponieważ w fotografii ciążowej poszukuje się tego, co często bywa przed światem ukryte w tym bądź co bądź trudnym okresie. – savethemoment.photo

Artystycznie o macierzyństwie

Każda matka wie, że ciąża, oprócz swojego potężnego blasku, naznaczona jest masą bardzo praktycznych cieni. Często nie widać jej piękna ze względu właśnie na takie niedogodności.

Zadaniem fotografa jest pokazanie, jak piękna jest matka czekająca na dziecko. Bywa to trudne chociażby z tego powodu, że nie za bardzo jest się w co ubrać.

Ubrania ciążowe w większości nie są ubraniami specjalnie wyjściowymi, ponieważ pochodzi się w nich bardzo krótko i nikt normalny nie będzie inwestował w drogie rzeczy na dwa miesiące. Fotograf oczywiście nie jest normalnym człowiekiem, a specjalistą, więc w jego salonie fotograficznym będzie można znaleźć odpowiednie rzeczy i dopasować coś dla siebie. Odpowiednie otoczenie, właściwa gra światła, wspaniała sukienka i można tworzyć dzieła sztuki.

Na prezent i dla siebie

Stworzone w takim podejściu zdjęcia i wszystkie ich gotowe formy to potem znakomity prezent dla dziadków lub po prostu możliwość powieszenia oszałamiającego obrazu w salonie lub w sypialni.