Kogo to właściwie chroni?

Producent rękawiczek jednorazowych to na pewno nie firma, która w ostatnich miesiącach może narzekać na kształt rynku. Biznes idzie znakomicie. Producenta rękawiczek jednorazowych wykonanych z folii nie należy jednak utożsamiać tylko z kwestiami związanymi z pandemią koronawirusa. Wręcz przeciwnie, tego typu działania to niewielki wycinek tego, czym na co dzień zajmuje się producent tego typu sprzętu, a właściwie tego, do czego wykorzystywany jest tego rodzaju sprzęt.

Rękawiczki kontra wirusStockSnap_YJDBIWVANQ

Tego typu rękawice foliowe jednorazowe szerzej poznaliśmy w momencie, kiedy pojawiła się konieczność zakładania specjalnych rękawiczek w przestrzeni publicznej, najczęściej w sklepach. Miały one za zadanie ochronić nas przed roznoszeniem się koronawirusa i rolę tę spełniały całkiem nieźle. Nietrudno jednak zauważyć, że tego typu rozwiązania nie były wykorzystywane chociażby przez pracowników medycznych czy nawet samą obsługę sklepu chociażby przy kasie. – polpacking.pl

Dlaczego? Dlatego, że rękawica foliowa jednorazowa jest nie po to, by chronić na, ale raczej by chronić przed nami. Jest to rozwiązanie tanie i delikatne, czego bynajmniej nie należy uważać za wadę. Wręcz przeciwnie, fakt ten jest czymś dosłownie ratującym życie w dobie pandemii, gdyż daje nam możliwość korzystania z prostych, szybki, tanich i ogólnodostępnych rozwiązań kwestii zabezpieczania się przed wirusem. Używamy, wyrzucamy i nie roznosimy wirusa. Nikt rozsądny nie będzie jednak traktował tego narzędzia jako podstawowego mechanizmu obrony przed wirusem.

Rękawiczki na co dzień

Rękawiczki jednorazowe foliowe nie są bynajmniej czymś, co pojawiłoby się dopiero teraz. Są z nami już od bardzo dawna i z rękawiczek foliowych jednorazowych wypadało korzystać już od wielu lat, chociaż wiele osób starało się unikać tego obowiązku. Ich podstawowym zadaniem jest bowiem blokowanie tego, co może być na nas i co może się przenieść gdzieś indziej.

Najlepszym przykładem są sklepy samoobsługowe, gdzie można wziąć pieczywo czy warzywa w ilości, jaka nam odpowiada, a resztę zostawić dla następnych klientów. Przekładanie pieczywa czy owoców gołymi rękami nie jest jakąś katastrofą higieniczną, ale na pewno nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wykorzystanie w tym celu rękawiczek jednorazowych na pewno drastycznie zmniejszało ryzyko przenoszenia się wszelkiego rodzaju zarazków czy zanieczyszczeń, jakie mogliśmy mieć na rękach. – polpacking.pl/o-firmie

Rękawiczki dla personelu

Nie jest oczywiście tak, że tego typu rękawiczki były przeznaczone tylko dla klientów, chociaż zdecydowanie powinni oni byli z nich korzystać. Z rękawiczek jednorazowych korzystali też pracownicy, ale w miejscach szczególnych. Jak już zostało to wcześniej powiedziane, rękawiczki jednorazowe służą przede wszystkim ochronie tego, czego dotykamy, a nie nas samych. Dlatego w ten sposób chronione były rzeczy na stoiskach mięsnych i wszędzie tam, gdzie pracownicy gołymi rękami dotykali żywości. Już nie gołymi – mieli do tego celu rękawiczki jednorazowe.