Protetyka nowoczesną technologią stomatologiczną

Medycyna, a raczej stomatologia jako jedna z ważnych dziedzin medycyny, każdego roku coraz prężniej się rozwija i dodaje kolejne usługi, dzięki którym pacjenci czują się jeszcze bardziej komfortowo, a leczenie stomatologiczne w Koninie odbywa się na najwyższym poziomie.

Protetyka to jedna z dziedzin szeroko rozumianej stomatologii, dzięki której możemy całkowicie zakryć wszystkie ubytki w uzębieniu, a możemy zrobić to za pomocą implantów ruchomych bądź implantów stałych. Oczywiście najlepiej jeżeli mamy swoje własne zęby, dbamy o nie, a dentysta z Konina, naszej rodzinnej miejscowości, widzi nas tylko raz na pół roku na wizycie kontrolnej.

close-up-of-doctor-with-stethoscope-and-ballpens

Jednak czasami zdarza się tak, że musimy usunąć zęba bądź kilka zębów, tracimy je w wypadku bądź na skutek ciężkiej choroby. Właśnie w takich sytuacjach protetyka jest w stanie zdziałać cuda. Wystarczy odwiedzić znajomy nam gabinet stomatologiczny i poprosić o rekomendację, dentysta na pewno poleci nam znakomitego protetyka, który zadba o uzupełnienie naszych ubytków w uzębieniu.

Co to są tradycyjne uzupełnienia protetyczne?

Z pewnością każdy z nas choć raz słyszał o sztucznych zębach, które były wykonywane na podstawie tak zwanego wycisku, co często trwało wiele czasu, a na nową protezę trzeba było oczekiwać do kilku tygodni czy miesięcy. Obecnie technologia stomatologiczna poszła do przodu, zmieniły się zasady i technologie tworzenia samych protez, a wszystko po to aby zdrowie i komfort pacjenta zawsze było na pierwszym miejscu.

Obecnie niemalże każdy stomatolog w Koninie zna się choć trochę na protetyce, jest ona wykonywana o wiele lepiej, a jeżeli pacjenta stać na protezę stałą, zakładane są tak zwane implanty, dzięki którym pacjent czuje się jakby miał swoje nowe zęby.

doctor-medical-medicine-health-stetoscope

Stomatologia i jej postęp

Jak już wspomnieliśmy stomatologia wciąż się rozwija, a jej technologiczny postęp zachwyca nie tylko samych lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów, którzy mogą cieszyć się z nowego uzębienia. Nawet tradycyjne protezy są tworzone zupełnie inaczej. Pobranie wycisku nie trwa już tak długo, a samo dopasowanie do kształtu i stanu uzębienia pacjenta jest o wiele prostsze i odbywa się w specjalistycznym laboratorium za pomocą trójwymiarowych skanów.

Jak zatem postęp wpływa na zdrowie i życie pacjenta? Odpowiedź jest tylko jedna. Dzięki postępowi technologicznemu, także w dziale protetyki zębowej, każdy pacjent ma szansę na idealnie dopasowaną szczękę, bez bólu, uwierania i nieprawidłowych wycisków.

Protetyka w Koninie to dziedzina stomatologii z przyszłością, choć większość osób dba o zęby i stara się zrobić wszystko, aby nie mieć ubytków. Nadal jednak istnieje grupa społeczeństwa, która z jakiś przyczyn traci uzębienie, a dzięki profesjonalnym protezom i implantom znów może czuć się komfortowo. Uśmiech i zdrowe zęby to bardzo ważna kwestia w życiu, dlatego każdy pacjent zasługuje na pełne uzębienie, nawet jeżeli jest to związane z noszeniem protezy.