Zanim wyrzucisz zepsutą pompę, oddaj ją do naprawy

Naprawa pomp wodnych to zagadnienie, które z pewnością nie powoduje ekstazy u osób, które są zmuszone się tym zająć. Za wyjątkiem oczywiście serwisów, które się tym trudnią, bowiem jest to dla nich praca. Zainteresowani właściciele pomp nie powinni być również mimo to jakoś specjalnie poruszeni, ponieważ naprawiając pompy wodne odchodzą od potrzeby ich zamiany, a to zazwyczaj jest wydatek przekraczający możliwości budżetowe. Sprzedaż pomp głębinowych to zły wybór handlowy niżeli ich naprawienie. W szczególności jeżeli nie rozprawiamy dokładnie o pompie jako elemencie funkcjonującym odrębnie, ale jako o części większego mechanizmu czy systemu, którego osobny zakup może być związany z uszczerbkiem na naszych finansach.

Jakie pompy można naprawiać?

Zwykła odezwa na tak postawione pytanie mówi nam, iż niemalże wszystkie pompy da się naprawiać. Naprawa pomp zatapialnych a także naprawa pomp ściekowych to dla punktów serwisowych trudniących się takiego typu specjalnościami jest powszedniością. Mają do dyspozycji oni właściwie narzędzia do szybkiego odmontowania pompy i uzupełnienia na nowe elementów odpowiadających za uszczelnianie, które są czynnikiem głównym uszkodzeń pomp.

Naprawiając pompy zatapialne oraz naprawiając pompy ściekowe, fachowcy pracujący w serwisie niezmiennie podmieniają w nich reperaturki, czyli fachowe elementy odpowiadające za uszczelnianie przygotowane w taki sposób, by jako detal skłonny na zużycie, były też skłonne na szybką podmianę. Reperaturki do pomp wodnych zwykle dostępne są w handlu u wytwórcy, dzięki czemu należy zakupić konkretną część, właściwie ją zamontować toteż urządzenie zostanie naprawione.

Dużo serwisów oczywiście nie jest takich prostych, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z mechanizmami o przekroju przemysłowym lub normalnie zdecydowanie dużych gabarytów. – www.kdkpak.pl/naprawa-pomp

Remonty pomp przemysłowych

W przypadku remontów pomp przemysłowych sprawa jest nie jedynie o nieskomplikowanych renowacjach polegających na zamianie uszczelnień, lecz zdecydowanie często mamy do czynienia także z innymi uszkodzeniami. Warto mieć na uwadze fakt, że pompy przemysłowe wykonują swoją pracę w zdecydowanie odmiennych uwarunkowaniach niż urządzenia, które stosujemy w naszej ogrodowej pompie głębinowej bądź jakie są instalowane w chłodnicach zwykłych pojazdów.

  • Tutaj działanie odbywa się na zdecydowanie wyższą rozpiętość, na mechanizm oddziałują większe siły, a do tego warunki działania maszyn nie bywają z pewnością odpowiednie. Zdarza się również naderwanie typowo mechaniczne, związane z pojawieniem się w środowisku wodnym różnego rodzaju detali stałych, które siłą natarcia mogą zdziałać prawdziwe spustoszenie. Do tego dodaje się też nieprawidłowość używanych materiałów do już istniejących sił toteż wszystko to z czasem układa się nawet jeśli nie na zepsucie pompy przemysłowej, to jej kategorycznie mniejszą sprawność.

Wymieniać czy raczej regenerować?

Dużą liczbę pomp można po prostu wymienić, lecz produktywne gospodarczo jest to zasadniczo wyłącznie wtedy, kiedy rzecz się ma o zdecydowanie niewielkich a także niskich w kosztach urządzeniach. W wypadku znacznej większości pomp posiadanych przez nas w życiu prywatnym (w aucie, do wysuszania ścian w mokrych piwnicach), a tym bardziej w sytuacjach przemysłowych, regeneracja zawsze będzie tańsza. [www.kdkpak.pl/]