Zintegrowane fakturowanie online

Jedną z ciekawszych usług, jakie oferują niektóre biura księgowe, jest integracja fakturowania z samym biurem za pomocą specjalnych narzędzi online. Takie fakturowanie online widziane jest wciąż przez wiele podmiotów jako działanie przesadzone i ogólnie zbędne, co w rzeczywistości może być prawdą.

Uprzedzając nieco dalszą część tekstu, taki mechanizm fakturowania posiada ogromne zalety i jest bardzo wygodny, ale dla najmniejszych podmiotów i firm działających w sposób raczej nieskomplikowany, może to być gra niewarta świeczki. Nie oferują tego także mniejsze biura rachunkowe. Przejdźmy jednak do konkretów. – www.fincare.com.pl

apple-1868496_1920

Fakturowanie w firmie

Fakturowanie w firmie, jego proces, jest zazwyczaj prosta pochodną skali działalności firmy oraz jej zaawansowania technicznego. Klasyczne rodzaje działalności, egzystujące w niewielkiej skali fakturowanie mogą prowadzić nawet całkowicie papierowo, na specjalnych zadrukowanych bloczkach. Takie sytuacje jeszcze się zdarzają. Małe firmy niejednokrotnie stosują różnego rodzaju rozwiązania prowizoryczne, które jak wiadomo, zazwyczaj są najtrwalsze, przez co faktury w takich firmach wystawiane są za pomocą arkuszy kalkulacyjnych lub edytorów tekstu. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale działa.

Dominującym rozwiązaniem dzisiaj są oczywiście dedykowane narzędzia do fakturowania. Takie proste aplikacje bardzo ułatwiają obieg dokumentów w firmie, co w najmniejszych podmiotach oznacza po prostu ich archiwizowanie oraz automatyczne numerowanie we właściwy sposób. Większe firmy mogą dołączać do tego dokumenty magazynowe, inne dokumenty finansowe czy korespondencję masową do partnerów i klientów.

Jeszcze inną opcja są programy działające w chmurze, które maja teoretycznie taka samą funkcjonalność, ale są usługą zdalną, nie instalowanym programem. Właśnie w oparciu o coś takiego działają zintegrowane systemy biur księgowych w Koninie. – www.fincare.com.pl/biuro-rachunkowe,3.html

Po co taka integracja?

Integracja fakturowania z usługami księgowymi w Koninie zazwyczaj następuje na jakimś przynajmniej bardzo podstawowym poziomie. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykorzystywane narzędzia w chmurze, którą udostępnia nam biuro rachunkowe, integracja będzie kompletna. Z tej opcji mogą skorzystać w zasadzie wszystkie podmioty, dzięki czemu ich dokumenty będą od razu u księgowej i cały proces rozliczania oraz archiwizacji będzie łatwiejszy.

Najwięcej zawsze korzystają tutaj duże firmy, które nie tylko nie muszą martwic się o instalacje oprogramowania u siebie, ale mogą korzystać z narzędzi w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu. Wystarczy login i hasło, dla każdego pracownika osobno.

Dla dużych firm największą korzyścią zazwyczaj jest możliwość monitorowania działań całej firmy i korzystanie z tak zwanego big data, czyli z możliwości analizy statystycznej dużej ilości danych. Taki swoisty data maining pozwala na znalezienie obszarów poprawy tam, gdzie nikt ich się nie spodziewał.